Aktualności

Ogłaszamy zapisy na kursy żeglarskie, motorowodne oraz na licencję na holowanie rozpoczynające się wiosną 2024 roku. Naszym celem jest to, aby wszyscy uczestnicy zdobyli uprawnienia i cieszyli się żeglowaniem już od początku nowego sezonu. Szkolenia prowadzimy bardzo solidnie (żadne on-line itp), polegają one na bezpośredniej pracy z doświadczonym instruktorem . Zajęcia prowadzą wyłącznie certyfikowani instruktorzy o stopniach kapitana i sternika morskiego. Kursy rozpoczniemy od zajęć teoretycznych w dniu 8 kwietnia o godzinie 18-tej Plac Oleandrów 8 w Opolu i będą odbywać się w poniedziałki i środy. Zajęcia praktyczne dla żeglarzy jachtowych rozpoczniemy od 27 kwietnia, tzw szkolenie weekendowe (17 dni) na Jeziorze Dużym Turawa, Zajazd Jowisz ul.Harcerska 2. Egzamin na patent żeglarza jachtowego odbędzie się 9 czerwca. Kurs sternika motorowodnego to cztery wykłady i jeden dzień zajęć praktycznych. Zapisujemy się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: (...) , w której należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu oraz o jaki kurs chodzi (motorowodny,żeglarski czy też na licencję na holowanie). O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi prześlemy drogą e-mail potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs. Na kursie na patent żeglarza jachtowego ilość miejsc jest ograniczona! Szczegółowe informacje  o szkoleniu można uzyskać pod nr telefonu 784-699-588 od godz. 9 -19, oraz pod nr 531-658-538 w dni robocze po godzinie 16-tej. Zajęcia prowadzą wyłącznie certyfikowani instruktorzy o stopniach kapitana i sternika morskiego.
Za swoje usługi wydajemy  paragony fiskalne lub faktury. Życzymy wszystkim Kursantom  miłego szkolenia i zdobycia patentów w nowym sezonie 2023 r. Smile

Dzięki zaangażowanej i profesjonalnej pracy naszych instruktorów możemy pochwalić się, że wszyscy nasi Kursanci zdobywają patenty oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności.

  • Szkolenia realizujemy w formie weekendowej, stacjonarnej dla całych grup oraz indywidualne.
  • Do trwającego już kursu można dołączyć w każdej chwili, gdyż pomagamy nadrobić ewentualne zaległości !
  • Organizujemy zajęcia od marca do października.
Jak zapisć się na szkolenia?

Zapisujemy się na szkolenie wysyłając jednoznaczną wiadomość e-mail na adres: (...) . W wiadomości należy podać: Imię i Nazwisko, numer telefonu oraz o jaki patent chodzi (motorowodny czy żeglarski). W odpowiedzi prześlemy drogą e-mail potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs. Wszelkie szczegółowe informacje podajemy wyłącznie telefonicznie pod numerami tel.  784-699-588 ,  lub 531-658-538  po godz. 15-tej w dni robocze. Smile


Jak zapisać się na egzamin

1. Egzamin na patent sternika motorowodnego wchodzimy na stronęhttps://egzaminy.pzmwinw.pl/

2. Egzamin na patent żeglarza jachtowego wchodzimy na stronę : https://egzaminy.pya.org.pl/

  Następnie:

- wybieramy na jaki stopień

- wybieramy datę rozpoczęcia i zakończenia egzaminu (najczęściej to ten sam dzień)

- klikamy na mapę Polski wybierając odpowiednie województwo (Opolskie lub Dolnośląskie), w zależności z którego przyjedzie Komisja Egzaminacyjna - należy dowiedzieć
  się tego od organizatora kursu

- dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami na stronach aż do wniesienia opłaty za egzamin.     

1. Patent sternika motorowodnego wymagania:

- ukończony 14-ty rok życia,
- zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego

Uprawnienia:

- prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
- prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

                  Osoby, które nie ukończyły 16-tego roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60kW.

 2.  Patent żeglarza jachtowego wymagania:

- ukończony 14-ty rok życia,
- zdanie egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego

 Uprawnienia:

- prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.


3. Licencję na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających uzyskuje osoba, która:

- ukończyła 18 lat,
- posiada patent minimum sternika motorowodnego,
- zdała egzamin na Licencje na Holowanie.

Uprawnienia:

- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego,
- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.

Wszystkie stopnie motorowodne : http://www.motorowodniacy.org/patenty.html

Wszystkie stopnie żeglarskie : http://www.motorowodniacy.org/patenty.html | Licznik odsłon: 
202937