Aktualności

Ogłaszamy zapisy na zimowo-wiosenne kursy na patent sternika motorowodnego oraz żeglarza jachtowego. Celem tych kursów jest to, aby każdy uczestnik cieszył się zdobytymi uprawnieniami już od początku sezonu 2022, gdyż na wydanie patentu czeka się minimum 21 dni roboczych. Zajęcia teoretyczne planujemy rozpocząć w lutym bądź w marcu i odbywać się będą raz w tygodniu o godzinie 18 w Opolu.  Praktyka dla sterników motorowodnych  planowana jest na  kwiecień, a dla żeglarzy w maju.  Na kurs żeglarski jest ograniczona liczba miejsc ze względu na długie zajęcia praktyczne. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i certyfikowanych instruktorów PZŻ oraz PZMWiNW.
Dzięki dużemu zaangażowaniu i profesjonalnej pracy naszych instruktorów możemy pochwalić się, że wszyscy nasi Kursanci zdobywają patenty oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności.
Zgłoszenia należy przesyłać mailem na (...)
. W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, rodzaj patentu (sternik motorowodny lub żeglarz jachtowy) oraz numer telefonu.
Wszelkie szczegółowe informacje podajemy wyłącznie pod telefonem  784-699-588 lub 531-658-538
Na swoje usługi wydajemy paragony fiskalne bądź faktury.

Serdecznie zapraszamy :-)

Kursy na patent żeglarza jachtowego

Prowadzimy ciągły nabór na szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Ilość miejsc jest ograniczona. Szkolenia na patent żeglarza jachtowego organizujemy zgodnie z wytycznymi PZŻ gwarantując minimum 100 godzin zajęć praktycznych na jachcie z certyfikowanym instruktorem żeglarstwa. W związku z powyższym rocznie odbywa się 2 - 3 kursy, gdyż każdy trwa kilkanaście dni. Przeważająca forma szkolenia to kursy weekendowe dlatego też, przeciętnie, jeden kurs zamyka się w okresie półtora miesiąca. Zgłoszenia na kurs należy wysłać wyłącznie e-mailem na (...) podając Imię i Nazwisko, rodzaj szkolenia (patent lub licencja) oraz numer telefonu. Wszelkie szczegółowe informacje podajemy wyłącznie telefonicznie pod numerami tel.  784-699-588 lub 531-658-538 (nie odpowiadamy na SMS-y oraz na e-maile).

Szkolenia będą organizowane cyklicznie aż do końca września. Zajęcia prowadzą wyłącznie doświadczeni i certyfikowani instruktorzy. Na prowadzone szkolenia wydajemy paragony fiskalne lub faktury.

Uprawnienia są ważne na całym świecie i wydawane bezterminowo Smile
Serdecznie zapraszamy!! :-)


Zarówno do szkolenia na patent żeglarza jachtowego jak i sternika motorowodnego można dołączyć w każdej chwili!!

Serdecznie zapraszamy :-)

Dzięki uczciwej i profesjonalnej pracy naszych instruktorów możemy pochwalić się, że wszyscy nasi Kursanci zdobywają patenty oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności. Prowadzimy szkolenia od marca do listopada (przy sprzyjającej pogodzie Smile). Kontakt: 784 699 588 lub (...)

Jak zapisć się na szkolenia?

Zapisujemy się na szkolenie wysyłając jednoznaczną wiadomość e-mail na adres: (...) . W wiadomości należy podać: Imię i Nazwisko, numer telefonu oraz o jaki patent chodzi (motorowodny, żeglarski). W odpowiedzi prześlemy potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs wraz z terminem rozpoczęcia zajęć itp. Wszelkie szczegółowe informacje podajemy wyłącznie telefonicznie pod numerami tel.  784-699-588 lub 531-658-538 (nie odpowiadamy na SMS-y ani na e-maile - mailem wysyłamy jedynie zgłoszenie na szkolenie) :-)

:-)

Wymagania dotyczące przystąpienia do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego oraz na licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływajcych

Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:

- ukończyła 14. rok życia,
- zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:

- po wodach śródlądowych,
- o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Patent sternika motorowodnego uzyskuje osoba, która:

- ukończyła 14. rok życia,
- zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:

- po wodach śródlądowych,
- o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Osoby, które nie ukończyły 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60kW.


Licencję na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających uzyskuje osoba, która:

- ukończyła 18 lat,
- posiadanie patentu minimum sternika motorowodnego,
- zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Osoba posiadająca licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających jest uprawniona do:

- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego,
- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej

 | Licznik odsłon: 
198732
Projekt i wykonanie: im3.pl