Nowy kurs na patent sternika motorowodnego!

Ogłaszamy zapisy na kursy żeglarskie i motorowodne rozpoczynające się wiosną tego roku. Naszym celem jest to, aby wszyscy uczestnicy zdobyli uprawnienia i cieszyli się żeglowaniem już od początku nowego sezonu. Szkolenia rozpoczniemy od zajęć teoretycznych - żeglarze jachtowi zajęcia teoretyczne w dniach 3,5,12,17,19,24 - kwietnia. Sternicy motorowodni zajęcia teoretyczne w dniach 18,20,25,27- kwietnia oraz 4 maja.) Wykłady będą odbywać się o godzinie 18:00 w Opolu Plac Oleandrów 8. Zajęcia praktyczne rozpoczniemy od długiego majowego weekendu na Jeziorze Dużym Turawa, Zajazd Jowisz ul.Harcerska2 ( na patent żeglarza jachtowego zajęcia praktyczne potrwają od 29 kwietnia - 5dni długiego weekendu - do 4-tego czerwca przez wszystkie weekendy od godz. 9:00 do 18:00 z przerwa na obiad , praktyka dla sterników motorowodnych odbywa się w wybrany przez kursanta jeden weekend). Zapisujemy się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: (...) , w której należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu oraz o jaki kurs chodzi (motorowodny czy żeglarski). W odpowiedzi prześlemy drogą e-mail potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs. Na kursie na patent żeglarza jachtowego ilość miejsc jest ograniczona! Szczegółowe informacje  o szkoleniu można uzyskać pod nr telefonu 784-699-588 od godz. 9 -19, oraz pod nr 531-658-538 w dni robocze po godzinie 16-tej. Zajęcia prowadzą wyłącznie certyfikowani instruktorzy o stopniach kapitana i sternika morskiego.
Za swoje usługi wydajemy  paragony fiskalne lub faktury. Życzymy wszystkim Kursantom  miłego szkolenia i zdobycia patentów w nowym sezonie 2023 r. Smile

Licencje na holowanie sezon 2023

Prowadzimy ciągłe zapisy na kursy na licencje na holowanie. Szkolenie wraz z egzaminem odbywa się w jeden dzień. Mamy 100% zdawalności. Kursy rozpoczną się pod koniec maja jak woda w jeziorze będzie już miała odpowiednią temperaturę. W czasie zajęć praktycznych zapewniamy profesjonalne kamizelki asekuracyjne dedykowane w czasie holowania. Zapisujemy się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: (...) , w której należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu oraz o jaki kurs chodzi (licencja na holowanie). W odpowiedzi prześlemy drogą e-mail potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez certyfikowanych instruktorów.

Szczegółowe informacje o danym kursie najlepiej jest uzyskać w rozmowie telefonicznej pod nr 784-699-588 w godzinach 9:00 do 19-tej., oraz pod nr 531-658-538 w dni robocze po godzinie 16-tej.
Za swoje usługi wydajemy paragony fiskalne lub faktury.
  Serdecznie zapraszamy.

Dzięki zaangażowanej i profesjonalnej pracy naszych instruktorów możemy pochwalić się, że wszyscy nasi Kursanci zdobywają patenty oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności.

  • Szkolenia realizujemy w formie weekendowej, stacjonarnej dla całych grup oraz indywidualne.
  • Do trwającego już kursu można dołączyć w każdej chwili, gdyż pomagamy nadrobić ewentualne zaległości !
  • Organizujemy zajęcia od marca do października.
Jak zapisć się na szkolenia?

Zapisujemy się na szkolenie wysyłając jednoznaczną wiadomość e-mail na adres: (...) . W wiadomości należy podać: Imię i Nazwisko, numer telefonu oraz o jaki patent chodzi (motorowodny czy żeglarski). W odpowiedzi prześlemy drogą e-mail potwierdzenie zapisania Kandydata na kurs. Wszelkie szczegółowe informacje podajemy wyłącznie telefonicznie pod numerami tel.  784-699-588 ,  lub 531-658-538  po godz. 15-tej w dni robocze. Smile


Jak zapisać się na egzamin

1. Egzamin na patent sternika motorowodnego wchodzimy na stronęhttps://egzaminy.pzmwinw.pl/

2. Egzamin na patent żeglarza jachtowego wchodzimy na stronę : https://egzaminy.pya.org.pl/

  Następnie:

- wybieramy na jaki stopień

- wybieramy datę rozpoczęcia i zakończenia egzaminu (najczęściej to ten sam dzień)

- klikamy na mapę Polski wybierając odpowiednie województwo (Opolskie lub Dolnośląskie), w zależności z którego przyjedzie Komisja Egzaminacyjna - należy dowiedzieć
  się tego od organizatora kursu

- dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami na stronach aż do wniesienia opłaty za egzamin.     

1. Patent sternika motorowodnego wymagania:

- ukończony 14-ty rok życia,
- zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego

Uprawnienia:

- prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
- prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

                  Osoby, które nie ukończyły 16-tego roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60kW.

 2.  Patent żeglarza jachtowego wymagania:

- ukończony 14-ty rok życia,
- zdanie egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego

 Uprawnienia:

- prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.


3. Licencję na holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających uzyskuje osoba, która:

- ukończyła 18 lat,
- posiada patent minimum sternika motorowodnego,
- zdała egzamin na Licencje na Holowanie.

Uprawnienia:

- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego,
- uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.

Wszystkie stopnie motorowodne : http://www.motorowodniacy.org/patenty.html

Wszystkie stopnie żeglarskie : http://www.motorowodniacy.org/patenty.html | Licznik odsłon: 
161950